Pályázat

Nem. Az Aspektus+ programban egy-egy szervezettel kötünk támogatási szerződést. De örömmel látunk mindenféle együttműködést a civil szektoron belül és kívül.

A Hatókör pályázatba várjuk a Pest megyei, de nem budapesti szervezetek pályázatait.

Az Aspektus+ alapvetően regionális, területi és nem ágazati fókuszú program, ezért a pályázatban nincsenek témák, szakterületek szerinti korlátozás. Ez alapján bármilyen jellegű (szociális, környezetvédelmi, egészségügyi, oktatási, sport stb.) tevékenységgel lehet támogatást nyerni, ha a szervezet olyan programot készít, amellyel növeli a társadalmi bázisát, beágyazottságát, erősíti kommunikációját, a korábbinál többet foglalkozik például adományozói kör felépítésével, és nagyobb hangsúlyt helyez az érdekérvényesítésre.

A foglalkoztatás módja lehet teljes- vagy részmunkaidős munkaviszony és megbízás is. A folyamatos jelleg alatt azt értjük, hogy legyen olyan személy, aki az év nagyobb részében fizetett munkatársa volt a szervezetnek. (Nem közfoglalkoztatás keretében.)

Sajnos nem. A programban az észak-magyarországi, észak-alföldi, dél-alföldi és a dél-dunántúli régió valamelyik megyéjében bejegyzett és ott működő szervezetek pályázhatnak.

A támogatott szervezetekkel együttműködve az Aspektus Csoport diagnózist készít, meghatározva a szervezet erősségeit és fejlesztési területeit.

A Helyben ható programban támogatott szervezetek a támogatás első évében komplex szervezetfejlesztést kapnak az Aspektus Csoport szakértőitől.

A Helyben ható és a Hatókör program támogatottainak a támogatási összeg meghatározott részét kötelezően a saját szervezetük fejlesztésére kell fordítaniuk a Fejlesztési Utalvány Adatbázisban található szolgáltatások közül választva.

Valamennyi támogatottat mentor kíséri végig a megvalósítási időszakban, egyúttal lehetőséget biztosítunk a kapcsolódásra a többi támogatott szervezettel.

Nem. Azok a civil szervezetek (alapítványok – a közalapítvány és a pártalapítvány kivételével, egyesületek – a párt, a szakszervezet és a kölcsönös biztosító egyesület kivételével), nyújthatnak be támogatási kérelmet, amelyek pártpolitikai tevékenységet nem folytatnak. Tehát klasszikus civil szervezetek pályázhatnak, informális csoportok, magánszemélyek, nonprofit cégek nem.

A pályázatírásra mindkét pályázat esetében 2 hónap áll rendelkezésre, 2025. június 2-től 2025. augusztus 1-ig lehet pályázatokat benyújtani elektronikus úton, a megadott űrlapon keresztül.

A pályázatok megvalósításának időtartama mindkét pályázat esetében: 2026. január 1. – 2028. december 31. 

A nyertes pályázók nevét és projektjük címét nyilvánosságra hozzuk a pályázati honlapon, illetve szerepelnek a támogatott térképen is.

A pályázatok elbírálása több szakaszban történik, amely magában foglalja a formai ellenőrzést, a szakmai értékelést és a döntéshozatalt.

  • Az első fordulók pályázati határideje: 2025. augusztus 1. 12:00
  • Az első fordulók eredményeinek kihirdetése: 2025. augusztus 18.
  • A második fordulók pályázati határideje: 2025. október 15. 12:00
  • A pályázatok megvalósításának időtartama: 2026. január 1. – 2028. december 31. 

A támogatási összeget euróban utaljuk. A költségvetést ezért euróban szükséges tervezni. Amennyiben forint számlára érkezik az utalás, azt aznapi árfolyamon váltja át forintra a bank. 

A program nem támogat infrastrukturális jellegű kifizetéseket. A támogatás a pályázó szervezet pályázati kérelmében szereplő soft jellegű tevékenységek megvalósítására, a megfogalmazott célkitűzések elérésére használható fel.

Aspektus + Hatókör pályázat: A pénzadomány egy 60.000 EUR összegű működési támogatás, melyben minden pályázó automatikusan részesül.
Aspektus + Helyben ható pályázat: A támogatás átalányösszegű, minden nyertes pályázat automatikusan 30.000 EUR támogatásban részesül.

 Fejlesztési Utalvány Adatbázis

Kizárólag a Fejlesztési Utalvány Adatbázisban szereplő szolgáltatásokat. 

A fejlesztés lehet bármilyen tudásgyarapítás, amely erősíti a szervezet működését. Formája lehet egyéni vagy csoportos, tartalma általános szervezetfejlesztés vagy a szervezet konkrét szakterületéhez köthető tudás növelés, konkrét eljárásrend kidolgozása (például GDPR, gyermekvédelmi stb.). 

Igénybe vehető a szervezet mentális egészségét támogató szolgáltatás (például szupervízió), de nem használható fel szervezeti vagy csapatépítő elvonulásra.

Jogi jellegű szolgáltatás nem vehető igénybe (például ügyvédi megbízás szerződéskötés céljával).

A Fejlesztési Utalvány Adatbázis az Aspektus+ képzési programjába regisztrált képzők, trénerek, fejlesztési szakemberek és az ő szolgáltatásaik gyűjteménye. Az Aspektus+ programban támogatottak ebből az adatbázisból választhatják ki a szervezetük számára leginkább megfelelő képzéseket, tréningeket és szolgáltatásokat. 

A Hatókör programban a támogatottaknak a támogatási összeg minimum 10 százalékát kell felhasználni az adatbázisban. A Helyben ható program résztvevőinek az első évben nem kötelező igénybe venni szolgáltatást, mivel az Aspektus Csoport által biztosított képzéseken fognak részt venni. A második évben a támogatás 8%-át, a harmadik évben pedig 10%-át kell felhasználni.

Ennek semmi akadálya! Akár a támogatási összeg 100%-át is el lehet költeni fejlesztésre.

Igen, de ebben valamennyi támogatott segítségére lesz a mentora, aki a szervezeti diagnózis, a fejlesztők és a támogatottak jellemzői alapján javaslatokat tesz a képzőkre.

Amennyiben a szervezet ismer megfelelő, de az adatbázisban nem szereplő szakértőt, indokolt esetben ajánlhatja számára a regisztrációt. Kizárólag a sikeres felvételi eljárást követően a szerződhetnek a kívánt szolgáltatásra. 

Amennyiben adott szolgáltatás már szerepel az adatbázisban, a támogatott köteles onnan választani

Szükség esetén az Aspektus Csoport keres megfelelő fejlesztőt a támogatott részére.

Az adatbázisba legkorábban következő év februárjában nyitjuk meg a regisztrációt.